Najlepsze jedzenie dla bielszego uśmiechu

Foods to avoid white teeth

Jak Twoja dieta pomaga zachować zdrowie jamy ustnej przy jednoczesnym zachowaniu perłowej bieli

Słyszeliście kiedyś powiedzenie „jesteś tym, co jesz”? Cóż, w tym przypadku też jesteś tym, co pijesz, a chłopcze, och, czy nasze zęby to wiedzą! Podobnie jak dieta supermodelek, to, co wkładasz do ust, może mieć ogromny wpływ na Twój wygląd, zwłaszcza na olśniewający odcień perłowej bieli.

Zobacz, nasza dieta ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie jamy ustnej, od siły naszego szkliwa po biel naszych zębów. Zgadza się, czas pożegnać się z codzienną kawą i przywitać się ze zdrowszym, bielszym uśmiechem. Więc weź długopis i kartkę papieru i zróbmy notatki na temat tego, jakie potrawy i napoje należy przyjąć, a czego unikać, aby uzyskać jaśniejszy, zdrowszy uśmiech.

Kupowanie zestawów do wybielania w domu to tylko jedna strona medalu, która pozwala uzyskać lśniąco biały uśmiech. Twój odcień koloru z czasem ulegnie degradacji i potrzebne są dodatkowe zabiegi wybielające, jednak długość czasu między zabiegami zależy bezpośrednio od produktów, które spożywamy.

Temat ten staje się coraz bardziej popularny, ponieważ globalna obsesja na punkcie białych zębów jest coraz bardziej powszechna, możesz o tym przeczytać na naszym blogu.

Pokarmy, które promują bielszy uśmiech

Owoce i warzywa

Owoce i warzywa, zespół marzeń dla zdrowia jamy ustnej! Te chrupiące, niskocukrowe batony są nie tylko pełne witamin i minerałów, ale zawierają również naturalne środki wybielające, takie jak kwas jabłkowy.

Przeżuwając owoce i warzywa, skutecznie szorujesz powierzchniowe przebarwienia, utrzymujesz zdrowe zęby i promujesz jaśniejszy, bielszy uśmiech.

Więc następnym razem, gdy skusi Cię ta paczka chipsów, zamiast tego sięgnij po jabłko.

Nabiał

Nabiał, dobrze się uśmiecha! Zgadza się, ludzie, mleko, ser i jogurt są nie tylko świetne dla mocnych kości, ale także dla zdrowego, bielszego uśmiechu.

Wapń w produktach mlecznych pomaga wzmocnić szkliwo zębów, czyniąc je bardziej odpornym na przebarwienia i próchnicę. Ponadto kwas mlekowy w niektórych produktach mlecznych może pomóc usunąć plamy powierzchniowe.

Możesz nawet użyć zamienników nabiału, na przykład mleka migdałowego, mleka sojowego itp. Żaden z tych produktów w naturalny sposób nie przebarwia zębów.

Orzechy i nasiona

Orzechy i nasiona, niedoceniani bohaterowie wybielania zębów! Te chrupiące przekąski są pełne witamin i minerałów, które pomagają zachować zdrowe zęby i dziąsła, promując jaśniejszy, bielszy uśmiech.

Orzechy i nasiona mają również niską zawartość cukru, co pomaga zmniejszyć ryzyko próchnicy i przebarwień zębów. Ponadto chrupiąca konsystencja tych przekąsek pomaga usuwać plamy z powierzchni.

Orzechy i nasiona to pożywienie, które pomoże zaspokoić głód. Używaj ich jako zamiennika wszelkich słodkich przekąsek, które obecnie jesz, a Twój uśmiech Ci podziękuje!

Herbaty i wody

Herbata i woda, dynamiczny duet nawilżenia! Napoje te są nie tylko świetne dla ogólnego stanu zdrowia, ale także dla perłowej bieli.

Herbata, zwłaszcza zielona i czarna, zawiera polifenole, które, jak wykazano, pomagają zmniejszyć ryzyko przebarwień i próchnicy. Z drugiej strony woda pomaga nawilżyć usta i oczyścić je z wszelkich powierzchniowych plam.

Więc następnym razem, gdy sięgniesz po słodki napój, zamiast tego weź filiżankę herbaty lub szklankę wody. Twoje zęby i dentysta będą Ci wdzięczni!

Żywność, której należy unikać

Pokarmy bogate w skrobię i cukier

Pokarmy bogate w skrobię i cukier mają znaczący wpływ na zdrowie jamy ustnej i wygląd zębów. Te wysokowęglowodanowe i wysokocukrowe pokarmy mogą zwiększać ryzyko próchnicy i przebarwień zębów, przez co zęby wyglądają na matowe i żółte. Ponadto lepka konsystencja tych pokarmów może przylegać do zębów, co utrudnia ich usunięcie.

Aby zachować jasny, biały uśmiech, najlepiej ograniczyć spożycie produktów bogatych w skrobię i cukier oraz wybierać zdrowsze alternatywy, takie jak owoce.

Napoje o ciemnej barwie

Ciemne napoje, takie jak kawa, herbata i wino, również mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej i wygląd zębów.

Napoje te zawierają pigmenty, które mogą przywierać do zębów i powodować przebarwienia, sprawiając, że wyglądają one na matowe i żółte. Ponadto kwasowość niektórych z tych napojów może powodować erozję szkliwa zębów, czyniąc je jeszcze bardziej podatnym na przebarwienia.

Aby zachować jasny, biały uśmiech, najlepiej ograniczyć spożywanie ciemnych napojów i zamiast tego wybierać wodę”.

Wyroby tytoniowe

Wyroby tytoniowe, takie jak tytoń do palenia i bezdymny, mogą mieć poważny wpływ na zdrowie jamy ustnej i wygląd zębów.

Produkty te mogą powodować przebarwienia, przez co zęby wyglądają na matowe i żółte. Ponadto dym z tych produktów może powodować nieświeży oddech i zwiększać ryzyko chorób dziąseł i raka jamy ustnej.

Istnieje milion powodów, aby rzucić palenie, utrzymanie promiennego, białego uśmiechu to tylko jeden z nich, najlepiej unikać wyrobów tytoniowych i wybierać zdrowsze alternatywy, takie jak guma do żucia.

Jak dieta wpływa na odcień koloru zębów

Rola śliny i jej wpływ na odcień koloru zębów

Ślina odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowia jamy ustnej i wyglądu zębów. Ślina to naturalny środek czyszczący, który pomaga neutralizować szkodliwe kwasy w jamie ustnej, wypłukiwać cząsteczki jedzenia i dostarczać zębom niezbędnych minerałów.

Jednak ślina może również wpływać na biel zębów. Na przykład brak równowagi w poziomach niektórych minerałów w ślinie, takich jak wapń i fosfor, może prowadzić do przebarwień zębów. Ponadto niektóre leki i schorzenia mogą zmniejszać produkcję śliny, prowadząc do suchości w jamie ustnej i zwiększając ryzyko próchnicy i przebarwień zębów.

Ważne jest, aby utrzymać zdrowy poziom śliny w jamie ustnej, aby promować zdrowie jamy ustnej i jasny, biały uśmiech. Picie dużej ilości wody, żucie gumy oraz unikanie pewnych leków i schorzeń, które mogą zmniejszać produkcję śliny, może pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu śliny.

Jak jedzenie i picie mogą powodować przebarwienia zębów

Jedzenie i picie może mieć znaczący wpływ na wygląd zębów, powodując przebarwienia i plamy. Niektóre produkty spożywcze i napoje, takie jak kawa, herbata, czerwone wino, ciemne jagody i ciemne sosy, zawierają pigmenty, które mogą przylegać do szkliwa zębów, powodując przebarwienia i przebarwienia.

Ponadto bardzo kwaśne pokarmy i napoje, takie jak owoce cytrusowe i napoje dla sportowców, mogą powodować erozję szkliwa zębów i zwiększać podatność zębów na przebarwienia. Produkty zawierające skrobię i cukier, takie jak cukierki i ciastka, mogą również zwiększać ryzyko próchnicy zębów, co prowadzi do przebarwień.

Aby zachować jasny, biały uśmiech, należy zwracać uwagę na rodzaje spożywanych pokarmów i napojów. Ograniczenie spożycia ciemnych i bardzo kwaśnych pokarmów i napojów oraz wybór zdrowszych alternatyw, takich jak woda, owoce i warzywa, może pomóc w zapobieganiu przebarwieniom zębów i promowaniu zdrowia jamy ustnej.

W Euro White często jesteśmy pytani, jak długo trwają nasze zabiegi wybielania zębów, a odpowiedź dość często może się znacznie różnić w zależności od czynników zewnętrznych, z których większość to produkty, które codziennie spożywamy.

Za lepszą dietę i jaśniejszy uśmiech!

Podsumowując, utrzymanie białego uśmiechu jest tak proste, jak wprowadzenie kilku zmian w diecie. Pomyśl tylko, możesz być o jedno jabłko od hollywoodzkiego uśmiechu! Pożegnaj się więc z zębami poplamionymi kawą i przywitaj się z uśmiechem, który sprawi, że Zębowa Wróżka się zarumieni. Kto wiedział, że dobre jedzenie może być tak zabawne? I bądźmy szczerzy, kto nie lubi dobrej wymówki, by pozwolić sobie na trochę dodatkowych owoców i sera? Wznieśmy więc szklankę gazowanej wody do jaśniejszego, bielszego uśmiechu!

Ważne jest również, aby co 6 miesięcy stosować dobry zestaw do wybielania zębów, aby zachować wyjątkowo biały uśmiech. Polecamy Crest Professional Effects jako najlepszy zestaw do wybielania na rynku. Używanie tego produktu dwa razy w roku i pilnowanie spożywanych produktów to pewny sposób na uzyskanie niesamowitego białego uśmiechu przez cały rok.

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat wybielania zębów, odwiedź nasz blog z mnóstwem wskazówek i porad zdrowotnych

Użyj tego linku, aby wrócić do naszego BLOGA